Departament Zarządzania Aktywami

 

Fryderyk Krawczyk
Dyrektor inwestycyjny

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja Informatyka i Ekonometria. Licencjonowany doradca inwestycyjny (nr 537). Z rynkiem kapitałowym związany od 2005 roku. Pracował jako zarządzający funduszami inwestycyjnymi i portfelami klientów m.in. w KBC TFI, Skarbiec TFI oraz Amundi Polska TFI. W latach 2016 - 2020 jako Dyrektor Departamentu Zarządzania Aktywami odpowiadał za obszar inwestycji kapitałowych w Alior TFI. Zarządzane lub współzarządzane przez niego fundusze były dwukrotnie nominowane do prestiżowej nagrody „Złoty Portfel” gazety Parkiet. Obecnie jako Dyrektor Inwestycyjny odpowiada za Departament Zarządzania Aktywami w VIG / C-QUADRAT TFI S.A..

 

Marek Kaźmierczak
Starszy Zarządzający Funduszami

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz University of Huddersfield. Z rynkiem kapitałowym związany od 2008 roku. Analityk i zarządzający funduszami akcji w Aviva Investors Poland TFI (2011-2021). Zarządzane lub współzarządzane przez niego fundusze były dwukrotnie nominowane do nagrody ALFA przez Analizy Online (lata 2019 i 2020) oraz jednokrotnie do prestiżowej nagrody „Złoty Portfel” gazety Parkiet (2019). Obecnie jako Starszy Zarządzający Funduszami odpowiada za produkty i strategie akcyjne w VIG / C-QUADRAT TFI S.A.

 

Piotr Ludwiczak
Zarządzający Funduszami

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Licencjonowany doradca inwestycyjny (nr 565). Z rynkiem kapitałowym związany od 2011 roku. W latach 2018 - 2022 pracował jako zarządzający funduszem obligacji korporacyjnych w Michael / Ström Domu Maklerskim. Wcześniej pracował na stanowiskach analitycznych dla m.in. Credit Suisse w Londynie, Allianz TFI. Obecnie jako Zarządzający Funduszami współzarządza funduszami i portfelami dłużnymi oraz odpowiada za analizę i monitorowanie ryzyka kredytowego w produktach inwestycyjnych w VIG /C-QUADRAT TFI S.A.

 

Alan Witczak
Zarządzający Portfelami

Z rynkiem kapitałowym związany od 2015 roku. W latach 2016 - 2018 analityk akcji w Citi oraz Rockbridge TFI. Ma 4 lata doświadczenia jako zarządzający strategiami Global Macro w Baltic Capital TFI. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.