Wiedza

 

19.04.2022Komentarze4 minuty czytania

Wzrost stóp procentowych – zwycięzcy i przegrani

Wydaje się, że w minionym tygodniu żadne wydarzenie nie było bardziej istotne niż podwyżka stóp procentowych. O tym, jak wpłynie to na budżety domowe kredytobiorców pisaliśmy 3 tygodnie temu: https://www.vigcq-tfi.pl/aktualnosci,wzrost-stop-procentowych-koszmar kredytobiorcow/cid/6.html.

 

29.03.2022Komentarze4 minuty czytania

Spadek inflacji w lutym – to tylko przystanek

Główny Urząd Statystyczny zaraportował spadek inflacji CPI w lutym w relacji miesiąc do miesiąca. To pierwsza taka sytuacja od czerwca 2021 r. Odczyt wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł 8,5 proc. rdr w porównaniu do poziomu 9,4 proc. rdr w styczniu. Spadek ten z pozoru może (...)

 

24.03.2022Komentarze4 minuty czytania

Inwestowanie w obliczu konfliktu zbrojnego

Wojna w Ukrainie oddziałuje na wiele czynników, ale przede wszystkim potęguje trendy, które były już widoczne na rynku. Nieunikniony jest wzrost cen, dodatkowo wywoływany wysoką, obecną wcześniej, inflacją. Przy malejącym wzroście gospodarczym powoduje to ryzyko stagflacji, która nie sprzyja (...)

 

16.03.2022Komentarze5 minut czytania

Wzrost stóp procentowych – koszmar kredytobiorców

8 marca 2022 r. Rada Polityki Pieniężnej szósty raz z rzędu podniosła stopy procentowe w Polsce. Tym razem stopa referencyjna wzrosła aż o 0,75 pkt proc. i obecnie wynosi już 3,50%. Tak zdecydowaną podwyżkę RPP tłumaczy niepewnością odnośnie sytuacji gospodarczej w Polsce i Europie spowodowaną (...)

Strona3z4 Strona

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapisz się na newsletter