Wiedza

 

30.08.2022Komentarze5 minut czytania

IKE szansą na godną emeryturę

Polska demografia nie wspiera przyszłych emerytów. Niski poziom dzietności powoduje, że z roku na rok nasze społeczeństwo staje się coraz starsze. Oznacza to, że osób czynnych zawodowo - finansujących świadczenia emerytalne - procentowo jest coraz mniej. Jednocześnie (co widać na poniższym (...)

 

27.06.2022Komentarze3 minuty czytania

ESG – nowa moda czy element racjonalności biznesowej?

Idea ESG zakłada, że celem przedsiębiorstw nie powinien być wyłącznie własny interes ekonomiczny. Biznes powinien przynosić szeroko pojęte korzyści wszystkim interesariuszom, lokalnym społecznościom i środowisku. Tylko w ten sposób firma zapewni sobie i otoczeniu, w którym się znajduje, (...)

 

30.05.2022Komentarze3 minuty czytania

Duży wzrost PKB Polski w I kwartale – czy faktycznie jest tak dobrze?

Ze wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego wynika, ze PKB Polski wzrósł w I kw. 2022 r. aż o 8,5% rok do roku co jest drugą najwyższą dynamiką od lat 90. Co ważne jest to wskaźnik realny, a więc po skorygowaniu o współczynnik inflacji, która od wielu miesięcy kształtuje się na (...)

 

29.04.2022Komentarze3 minuty czytania

Akcje Netflix-a mocno w dół. Dlaczego?

Netflix – streamingowy gigant, niegdyś okrzyknięty ulubieńcem Wall Street, ogromnie skorzystał na pandemii, podczas której miliony ludzi zaszyły się w domach spędzając czas przy filmach i serialach. Rynek nagrodził ogromny napływ przychodów i subskrybentów firmy, ponieważ akcje wzrosły o 140% (...)

Strona2z4 Strona

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapisz się na newsletter