07.11.2022 Wiadomości ze spółki 2 minuty czytania 

Nowy subfundusz w ofercie VIG / C-QUADRAT TFI - szybkie i elastyczne dopasowanie portfela inwestycyjnego do sytuacji rynkowej.

C-QUADRAT ARTS Total Return Flexible jest już dostępny dla klientów VIG / C-QUADRAT TFI poprzez stronę internetową oraz w ofercie dystrybutorów.

„Wprowadzenie do oferty nowego subfunduszu wzbogaca paletę naszych rozwiązań inwestycyjnych w segmencie Total Return. C-QUADRAT ARTS Total Return Flexible stanowi ciekawe uzupełnienie portfela, które reprezentuje podejście inwestycyjne odmienne od najczęściej dostępnych na rynku wykorzystując zautomatyzowany system ilościowy” – wyjaśnia Michał Szymański, prezes zarządu VIG / C-QUADRAT TFI.

Wspomniany subfundusz lokuje do 100% swoich aktywów w tytuły uczestnictwa funduszu zagranicznego C-QUADRAT ARTS Total Return Flexible. Fundusz docelowy jest aktywnie zarządzany, a w procesie wykorzystuje w pełni zautomatyzowany system handlowy opracowany przez ARTS Asset Management GmbH. System ukierunkowany jest na krótko – i średnioterminowe trendy, analizuje atrakcyjność wybieranych inwestycji i ustala aktualny docelowy poziom alokacji. Dopuszcza szerokie spektrum inwestycji – alokację od 0% do 100% w akcje, obligacje, ETF-y oraz instrumenty rynku pieniężnego.

„Subfundusz dedykowany jest inwestorom, którzy są zainteresowani długoterminowym lokowaniem kapitału we wszystkie klasy aktywów na rynkach międzynarodowych. System kieruje się ilościowymi zasadami i monitoruje ponad 10 000 funduszy inwestycyjnych i ETF. W oparciu o algorytmy, subfundusz może mieć ekspozycję na każdą z klas aktywów” – mówi Piotr Ludwiczak, zarządzający subfunduszem.

Więcej informacji na stronie: https://www.vigcq-tfi.pl/

foto: freepik.com

Podobne artykuły

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapisz się na newsletter