20.06.2022 Wiadomości ze spółki  

Fundusze inwestycyjne VIG / C-QUADRAT TFI już w ofercie PHINANCE S.A.

Miło nam poinformować, że fundusze inwestycyjne VIG / C-QUADRAT TFI są już dostępne w ofercie Phinance S.A.

Phinance to pośrednik finansowy z siecią ponad 1000 doradców działających na terenie całego kraju i  aktywami zgromadzonymi w funduszach otwartych na poziomie 145 mln zł. Klienci Phinance mogą nabyć jednostki funduszy inwestycyjnych za pośrednictwem multifunduszowej platformy transakcyjnej PhiMarket.

VIG / C-QUADRAT TFI jest nowym podmiotem na polskim rynku funduszy inwestycyjnych, który łączy kompetencje grupy inwestycyjnej C-Quadrat z ugruntowaną pozycją Vienna Insurance Group. W ofercie TFI inwestorzy znajdą siedem funduszy o zróżnicowanej polityce inwestycyjnej, m. in. konserwatywne, obligacji korporacyjnych, akcji oraz inwestujące w akcje emitentów spełniających kryteria zrównoważonego rozwoju (ESG). 

Dzięki połączeniu sił, klienci Phinance będą mogli skorzystać z szerszej oferty nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych, a fundusze zarządzane przez VIG / C-QUADRAT TFI staną się bardziej dostępne dla inwestorów. – W procesie zarządzania stosujemy urozmaicone strategie reagowania na najnowsze trendy na rynkach kapitałowych, a za cel stawiamy dbałość o bezpieczeństwo inwestycji – mówi Robert Trzeciak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży  VIG / C-QUADRAT TFI. - W procesie zarządzania stosujemy wielowymiarowy system algorytmiczny, który opracowała i z powodzeniem stosuje spółka z grupy C-Quadrat - QUANTIC Financial Solutions oraz algorytm transakcyjny opracowany przez ARTS Asset Management – również spółkę z Grupy C-Quadrat. Algorytm eliminuje czynnik ludzki w procesie zarządzania aktywami funduszu, co powoduje, że fundusz jest bardziej stabilny, a system QUANTIC obniża ryzyko portfela obligacji korporacyjnych, zwiększając szanse na osiągnięcie godziwych zysków z inwestycji – dodaje Robert Trzeciak.

Niepewność i zmienność na rynkach oraz dwucyfrowa inflacja zmuszają inwestorów do poszukiwania bardziej efektywnych sposobów lokowania swojego kapitału. VIG / C-QUADRAT TFI wspólnie z Phinance umożliwiają dostęp do najnowocześniejszych i globalnych rozwiązań inwestycyjnych. Stosowane metody zarządzania aktywami zapewniają optymalne kontrolowanie ryzyka, dzięki czemu dają inwestorom szansę zachować spokój i koncentrację na długoterminowych celach finansowych.

Podobne artykuły

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapisz się na newsletter