Vienna Insurance Group i C-Quadrat łączą siły

VIG / C-QUADRAT TFI to wspólna inicjatywa zaufanych specjalistów

Inwestowanie oparte jest na zaufaniu. Powierzając nam swoje oszczędności masz pewność, że trafiają w dobre ręce. VIG / C-QUADRAT Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest nowym podmiotem na rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Nasza propozycja oparta jest o unikatowe doświadczenia grupy inwestycyjnej C-Quadrat i ugruntowaną pozycję Vienna Insurance Group na polskim rynku. Wyróżnia nas strategia reagowania na najnowsze trendy na rynkach kapitałowych, połączona z dbałością o bezpieczeństwo inwestycji.

 

Od lat ubezpiecza tysiące Polaków

Vienna Insurance Group

Jest wiodącą grupą ubezpieczeniową w Europie Środkowej i Wschodniej. Około 50 spółek w 30 krajach tworzy grupę o wieloletniej tradycji, silnych markach i bliskich relacjach z klientami. Ponad 25.000 pracowników Vienna Insurance Group troszczy się o codzienne potrzeby ponad 22 milionów klientów. Od 1994 roku akcje VIG są notowane na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma posiada rating A+ z perspektywą stabilną przyznany przez Standard & Poor's. Jest to najlepsza ocena spośród wszystkich spółek wchodzących w skład ATX, wiodącego indeksu wiedeńskiej giełdy. W Polsce VIG prowadzi działalność od 1998 roku i jest 4. największą grupą ubezpieczeniową z 9,3% udziałem w rynku i 766 mln euro zebranej składki.

Na polskim rynku

26 lat

Udział w polskim rynku

9,3%

Łączne składki ubezpieczeniowe

776 mln EUR

Międzynardowa spółka zarządzająca aktywami

C-Quadrat Investment AG

Austriacka grupa niezależnych firm zarządzających aktywami, specjalizująca się w strategiach ilościowych, zrównoważonego rozwoju oraz inwestycjach społecznie odpowiedzialnych. Grupa jest również aktywna w obszarach private debt i inwestycji alternatywnych, rozwija swoje usługi w sektorze funduszy emerytalnych. Założona w 1991 roku w Wiedniu, C-Quadrat Investment Group prowadzi oddziały w Wiedniu, Paryżu, Frankfurcie, Madrycie, Zurychu, Genewie oraz Erywaniu. C-Quadrat jest obecna w 21 krajach w Europie i Azji, zarządzając aktywami o wartości około 8 mld EUR.

Na światowym rynku

33 lata

Zasięg

21 krajów

Wartość zarządzanych aktywów

8 mld EUR

Vienna Insurance Group i C-Quadrat łączą siły

Stoją za nami pewność i doświadczenie

Wielokrotnie nagradzane fundusze

Grupa C-Quadrat jest pionierem w odpowiedzialnym inwestowaniu. Posiada m.in. tytuł ESG Group of the year 2021/Global przyznawany przez Investor Magazine.

Bezpieczeństwo finansowe

Jesteśmy częścią międzynarodowych grup finansowych. Ich pozycja na rynku, skala operacyjna oraz wieloletnia historia są gwarantem stabilności naszej firmy.

Nowoczesne strategie inwestycyjne

Na doświadczeniu naszych zarządzających budujemy nowoczesne strategie inwestycyjne odpowiadające potrzebom dzisiejszych inwestorów.

Co się u nas dzieje

Wiadomości ze spółki